Poradnik: Jaki sprzęt na start?
Ostrzeżenie 
No właśnie, co polecacie na start? Ma być mocno budżetowo.

JEŻELI KOMPLETNIE ZACZYNASZ:

Mikrofon skype i tyle. Musisz się posłuchać czy to bangla i wgl. Ja osobiście polecam Zalman ZM-MIC1, gdyż serio jest całkiem spoko i przede wszystkim słyszysz się w bicie - słabo jakościowo, ale chodzi tu jedynie o flow.

JEŻELI JUŻ TRZYMASZ SIĘ BITU: 

Ja osobiście polecam mikrofon na USB - bardzo tani wybór na start (powinniście zamknąć się w kwocie 300zł), oraz jeżeli grzebiesz w DAWie, aby coś pomiksować te wokale, to do tego albo dobrą kartę dźwiękową w kompie albo zewnętrzną jakąkolwiek do np. 100zł - taką dla graczy czy rozszerzenia 5.1 czy 7.1.

Co do mikrofonu to preferuję Novoxa niż Behringera ze względu na to, że Behringer ma sporo szumu oraz dużo podbicia górnych pasm, przez co jest delikatnie przejaskrawiony.

JEŻELI JUŻ SZUKASZ DOBREGO BRZMIENIA:

Focusrite Scarlett Solo 2nd gen (albo coś z tej samej półki) i do tego AT2020 albo Rode NT1-a (również polecam coś podobnego z tej półki, ale chyba to są najlepsze mikrofony akurat).

JEŻELI JUŻ ZAJEBIŚCIE SZUKASZ DOBREGO BRZMIENIA:

Albo sam szukasz już wiedzy i budujesz domowe studio (począwszy od poświęcenia całego pomieszczenia na to, czy to piwnicy, czy to strychu, czy pokoju), albo idziesz do studia nagrywać. Tu już nie pomogę, ale wiadomo - to już podchodzi pod profeskę.

A jakie są Wasze propozycje?

PS. Sporo ludzi szuka takich wątków, stąd też pomysł na niego.
 Odpowiedz

Super poradnik Morg! Przyda mi się i mam nadzieję, że będą vlogi z tego :D
Proponuje temat: "Jak dać street life ? "
Pozdrawiam i ucałuj rodzinkę ode mnie
 Odpowiedz

O nie xDDDDDDDDD
 Odpowiedz

Właśnie właśnie Morgan. Może jakieś prezenty świąteczne od administracji raposferki? Ja chciałbym "street life", muszę pisać list czy coś?

BMP TO LIPA
 Odpowiedz

Niuskulowy nośnik, czyli karta SD, tam będzie stritlajf w całym mixtape z niepublikowanymi wałkami.
No walta sie xDDDDDD
 Odpowiedz

Nie mam żadnej karty dźwiękowej, tylko zintegrowana i nagrywam na Behringerze na usb i myślę, że najgorzej nie jest, a kiedyś te mikrofony można było kupić za 150 zł nówki, jakoś niedawno poszły w górę cenowo niestety. Na początku jak kupiłem tego majka to tak jak mówisz były spore szumy ale nagle zniknęły i są minimalne, znośne. Dobry pomysł na post.
 Odpowiedz

Ja mam takie coś : http://allegro.pl/mikrofon-pojemnosciowy...35266.html

Pojemnościowy,jest dobry do domowych warunków jeśli ktoś nie ma dużego budżetu.Dobrze się sprawdza w słabo wygłuszonych pomieszczeniach,nie zbiera tak bardzo szumów jak dynamiczny,który miałem wcześniej.Do tego mam zewnętrzną kartę dźwiękową 7.1 dla graczy na USB.

http://allegro.pl/ad3-karta-dzwiekowa-mu...07945.html

No i klasycznie pop filterek za 20 zł,czyli łącznie kwota tego zestawu wynosi ok.130-150 zł i myślę,że nie wychodzi to aż tak bardzo źle :D

Również propsuje pomysł na wątek
 Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
stat4u