Wasz sprzęt do nagrywania
(30.12.2017, 18:10)Morgan napisał(a): To już taniej kupić ramki i wypchać wełną mineralną niż kupować poduchy z taką wełenką specjalną, która zbierze niższe częstotliwości również - nie powodując przy tym rezonansów. Chyba, że ta odległość jest już tak duża, że wchodzi w mój pomysł - czyli przednia ściana w poduszkach. Tu jak najbardziej się zgodzę.

Ok, ja osobiście posiadam kilka poduszek wypełnionych wełną techniczną od dobrych kilku lat i nie wiedziałem, że jest to coś nietypowego w domu. Jeśli chce się ścianę wyłożyć, to niestety  przydałby się jakiś gęsty i gruby materiał, same koce niestety nie wystarczą, zawsze to zbierze trochę "średniej-góry", ale wydaje mi się, że to za mało. No chyba, że nałoży się sporo tego. ;)
 Odpowiedz

W każdym razie przód jest najważniejszy i Miraż ma racje - musi tam być "grubo".
 Odpowiedz

Komputer stacjonarny: Intel Core 3.0GhZ E8400+4gb ramu
Mikrofon:    Rode Nt1a
Interfejs:     M-Audio-M-Track
Słuchawki: Shure SRH 440
Odsłuch:    Unitra Aida AWS 103-wzmacniacz + Tonsil ZG15c-głośniki

Jeśli chodzi o oprogramowanie to działam na Windows 7 HP 64 bit.Wokale nagrywam w Reaperze,a cały miks robię w FL Studio.Polecam wszystkim takie połączanie.Chyba rzadko spotykane,a mega wygodne i intuicyjne ;-)

Nie jest to może studio profesjonalne,ale do domowe nagrywki wypadają bardzo przyjemnie.
Pozdrawiam Nomada.
 Odpowiedz

Mikrofon esperanza ok 30zl ze aluchawkami dobra jakos studyjna kupione w auchanie
[Obrazek: 2n8u4aq.png]
 Odpowiedz

Bit z telefonu i jamnik poki co
 Odpowiedz

No ja mam komputerek taki że
i3 3,70 GHz; 8gb ram,
majk-behringer c1u
słuchawy-AKG k241 mk2

BMP TO LIPA
 Odpowiedz

Jeśli chodzi o komputer, na którym robię wszystko to: Intel Core i5-4460, 3,20 GHz; 8 GB Ram
Mikrofon to Samson C01U, a słuchawki Koss UR20
Wokale nagrywam w programie Reaper, potem w celu miksu używam FL Studio, co wydawać by się mogło dość niewygodne, ale jak najbardziej spełnia swoją rolę i wycisnąć można wiele, na podstawowych wtyczkach.
Nie mam zrobionej żadnej akustyki, nagrywam po prostu w pokoju i uważam, że ta jakość jest naprawdę powyżej oczekiwań, grunt to solidny, poprawny miks i odpowiednie ustawienie mikrofonu, tak zwana pozycja wyjściowa.

Pozdrawiam serdecznie. Adi.
 Odpowiedz

Komputer:
https://gyazo.com/ed9ea1b8e896d46a6a4ace7546e5ff6c

DAW: Presonus Studio One 3

Interfejs audio: Focusrite scarlett solo - druga generacja

Mikrofon: Rode NT-1A

Akcesoria: Statyw, koszyk + popfilter z zestawu do mikrofonu, monitor do wyświetlania tekstu.

Akustyka: Kabina, 3m x 2m, wys. 2.11m (zdj: https://www.instagram.com/p/BWZ2-BBhWoe/...by=fausthh)
 Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
stat4u