CYFROWY MIXTAPE RAPOSFERY VOL.2
Cyfrowy Mixtape vol.2

@edit. WSTĘP NA PROJEKT TYLKO DLA WETERANÓW FORUM. Selekcja musi być.

Wakacje i urlopy się skończyły, a więc myślę, że jest to dobry czas, by zacząć tworzyć drugi Cyfrowy Mixtape. Na pewno musi być on lepszy niż poprzedni, dlatego bardziej szczegółowo będziemy go omawiać. @edit. NO MA BYĆ PO PROSTU NA PRZYZWOITYM POZIOMIE JAKOŚCIOWYM.
Przede wszystkim chciałbym, aby pojawiły się w tym wątku wszystkie informacje dotyczące prac nad kawałkami. Mianowicie przed rozpoczęciem prac nad jakimś utworem, piszę tutaj informacje o czym on będzie i na jakim bicie zostanie nagrany. Chcemy przecież zadbać o równowagę brzmień i tematyki. A także lepiej będzie po prostu wiedzirć co kto robi. Może jakieś kolaboracje (featy) się dzięki temu potworzą, kto wie.
Oczywiście jestem otwarty na Wasze pomysły co do tego projektu. Moim pierwszym pomysłem jest nagranie znowu "kawałka raposfery", ale tym razem w postaci cyphera. X osób nagrywa na jakiś bit (może być nielegal, ale mile widziany zrobiony przez któregoś z naszych producentów) swoje najlepsze 16 wersów. Po prostu żeby były to dobre linie, żadne lizanie po dupach jakimi to jesteśmy koleszkami. Możemy narzucić tam jakiś wspólny temacik, ale w takiej postaci, że np. minimum dwuwers w tym temacie musi się pojawić w naszej szesnastce.
To tyle z moich pomysłów. Co sądzicie? Kto wchodzi w projekt?

@edit. Bardzo luźna konwencja jak na mixtape, byleby to było jakościowo słuchalne no i poziomem rapowym też tak w miarę. Bity legal/nielegal - wszystko jedno. Czy z góry koncept - do obgadania wszystko.

Macie jakieś swoje pomysły co do tego projektu? Da radę w ogóle?

Zmiany wprowadzone po tym poście:
http://raposfera.pl/showthread.php?tid=6...0#pid51780
 Odpowiedz

Jestem za ale, jak z pompą to z pompą. Bity powinny być od ludzi z forum mix i master robić powinna jedna osoba (ogarnięta) i porządna promocja.
 Odpowiedz

Nie wiem czy są beatmakerzy chętni do tego na tym forum. Co do mixu to też nie wiem, każdy ma inny sprzęt. Lepszy lub gorszy. Co do promocji to później, zależy na jakim poziomie to wyjdzie.
 Odpowiedz

Ludzie wiecznie o promocjach, co to jakaś religia ta promocja XDDDDD
 Odpowiedz

Wiesz jak na całe forum to 70 wyświetleń pod kawałkiem to nie jest dużo.
 Odpowiedz

To forum nie ma jakiejś znakomitej popularności. A także mało kto reprezentuje jakiś konkretny poziom swoimi umiejętnościami. Trzeba działać, aby się rozwijać. To jest główny cel.
 Odpowiedz

Morgan obrażasz wielu, znakomitych rapersów z forum.
 Odpowiedz

Jeżeli mogę coś zasugerować to proponuję zrobić komercyjny mixtape z bujającymi bangierami i śpiewanymi refrenami. Znam dwie wokalistki, więc nie będzie z tym problemu.
Najlepiej jakby każdy kawałek był nagrywany dwójkami, tzn. dwóch raperów + wokalistka w refrenie.
Maksymalnie 5 kawałków, co daje 10 raperów na mixtape. Taka ilośc utworów ułatwi też "zdobycie" bitów, bo łatwiej załatwić 5 niż 10, czy 15.
Osobiście mogę opłacić miks/master i okładkę z własnej kieszeni. Ale pod warunkiem, że bity będą na przyzwoitym poziomie i ktoś to wszystko sprawnie zorganizuje.
 Odpowiedz

Nie. Jednak może nie. Każdy niech się realizuje w swoim stylu.
 Odpowiedz

Najgorszy producent Raposfery jest do dyspozycji, ale liczę, że jakies creditsy w opisie lub w tytule będą :D
[Obrazek: qY822r.gif]
 Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
stat4u