Luxus
#1
Lux / Luxus, właściwie Łukasz Kamiński (ur. 16 grudnia 1991r w Szczytnie) - autor tekstów, polski raper i producent pochodzący z Pasymia - miasta położonego na terenach Warmii i Mazur; od początku swojej działalności artystycznej związany ze środowiskiem hip-hopowym w Olsztynie.

Aktywny na podziemnej scenie hip-hopowej od roku 2008. Z początkiem roku 2009, wypuścił swój pierwszy nielegal zatytułowany "Przezajebiście EP" na którym odpowiadał zarówno za warstwę tekstową jak i muzyczną. Dzięki temu albumowi zaznaczył swoją obecność na olsztyńskiej scenie, a także nawiązał znajomości z działającymi w jej ramach artystami. W niedługim czasie po udostępnieniu "Przezajebiście EP", Lux rozpoczął prace nad albumem "Antywirus", który nagrał wspólnie z Samuraiem jako Martwe Dusze. Materiał został udostępniony w Internecie w lutym 2010 roku. Album został dobrze przyjęty, co przyczyniło się do zwiększenia rozpoznawalności duetu młodych MC`s, a także przełożyło się na występy zespołu w olsztyńskich klubach.

Wiosną Luxus zarejestrował pierwsze wokale na swój kolejny solowy projekt, nad którym prace trwały do końca 2010 roku. Album pt. "Przybywszy", na który składało się 15 premierowych utworów, ujrzał światło dzienne w styczniu 2011 roku, a promował go singiel "Nie wyjeżdżam". Za warstwę muzyczną albumu odpowiadał Lux, a także młodzi i nieznani wówczas producenci - Cyga, Lanek, Kudel, Rob i DNA. Gościnnie na projekcie udzielili się Ask (duet Boomer&Ask), Vider i DJ Freszu Fresz. Album doczekał się niewielkiego nakładu fizycznego, a w 2012 roku dostępna była reedycja płyty, wzbogacona o dwa niepublikowane wcześniej utwory. W tamtym czasie Luxus nawiązał również luźną współpracę z undergroundowym labelem z Bydgoszczy - DSDB, która trwa do dziś. To właśnie w ramach kooperacji z DSDB Crew, Lux współpracował z takimi artystami jak Cyga, BaFlou x Studfish (ESZ.E) i Franky; a autorem projektów graficznych albumów "Ulica Śni" i "Intralux" jest Krzyniu - główny koordynator działań DSDB Crew.

W międzyczasie Luxus nawiązał kontakt z gdańskim producentem Doon`em, a także rozpoczął współpracę ze szczycieńską grupą hip-hopową - MasterBeatStudio. W ramach działalności w MBS, Lux nagrał kilka luźnych utworów, jak i również album "Ulica Śni" z 2012, we współpracy ze szczycieńskim producentem Bradem. Zrealizowano teledysk promujący materiał, który dostępny jest w serwisie YouTube. Płyta nie ukazała się w finalnej wersji z powodu niedokończonych aranżacji utworów, i została udostępniona w Sieci w formie oficjalnego bootlegu latem 2013 roku.

W kilka miesięcy później - po publikacji bootlegu "Ulica Śni" - Lux wraz z Doon`em rozpoczęli prace nad nowym albumem zatytułowanym "Intralux", które trwały przez rok 2014. Album promowały single: "Pro prostu", "Hasztag rap" i "Dokąd?", który zrealizowany został z gościnnym udziałem szczycieńskiej skrzypaczki i wokalistki - Evveli. Premiera płyty odbyła się 3 stycznia 2015 roku, za pośrednictwem serwisu YouTube, a w miesiąc później ukazała się na CD.

20 maja 2016 roku, miejsce miała premiera singla pt. "Złota Klatka", który rozpoczął promocję kolejnego po płycie "Intralux" albumu, sygnowanego przez duet Luxus & Doon.

Do tej pory Luxus miał okazję supportować, jak i również występować na jednej scenie z takimi artystami jak: VNM, Małpa, Bisz, Sitek, Buszu, Bonson&Matek, Donguralesko, Kali, Buka i wielu innych.

Dyskografia:

Luxus - Przezajebiście (2009)
Martwe Dusze - Antywirus (2010)
Luxus - Przybywszy (2011)
Luxus & Brad - Ulica Śni (2013)
Luxus & Doon - Intralux (2015)


Facebook:
https://www.facebook.com/luxoficjalnie

Luxus&DoonVEVO:
https://www.youtube.com/user/LuxusDoonVEVO
http://www.vevo.com/artist/luxus
http://www.vevo.com/artist/doon

YouTube:
https://www.youtube.com/c/IntraluxTV

Instagram:
https://www.instagram.com/luxoficjalnie

KUP ALBUM INTRALUX:
http://bit.ly/1oj6Jpu
 Odpowiedz

#2
Ooo proszę, nawet nie wiedziałem, że istnieje jakiś zawodowy znany raper z okolic Warmii i Mazur. :D
 Odpowiedz

#3
To dopiero przymiarka do zawodowstwa :-)
 Odpowiedz

#4
Kurde mordoo Szczytno moje miasto!!!;) Od zawsze na zawsze;)
 Odpowiedz

#5
(28.05.2016, 20:54)PharellMan napisał(a): Ooo proszę, nawet nie wiedziałem, że istnieje jakiś zawodowy znany raper z okolic Warmii i Mazur. :D
Huhuhu nie tylko on jest znany! Osobiście też stoje całkiem dobrze w rapach, w dwóch kawałkach mam nawet ponad 1k wyświetleń, scena mnie poki co nie chce, albo o mnie nie wie:( a tak na powaznie to w olsztynie pewna grupka sie prężnie rozwija, i jeszcze jest Zduno z Bartoszyc, od jakiegos czasu juz w LuckyDice lata;p
 Odpowiedz

#6
pozdrawiam kolege :)
 Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości
stat4u