Filmy o rapie?
Siemanko!
Ostatnio praz któryś tam oglądałem sobie 8 Milę i tak będąc w tracie seansu doszedłem do wniosku, że znam ten film w sumie na pamięć i wypadałoby znaleźć coś innego o podobnej tematyce. Oczywiście kilkanaście filmów mi wyskoczyło, ale który jest warty uwagi to już ciężko powiedzieć. Możecie w takim razie polecić jakąś produkcję o rapie na długie zimowe wieczory? Z góry dzięki! :D
 Odpowiedz

8 Mila, to raczej film luźno-biograficzny. Jak chcesz podobne obejrzeć, to zobacz "Get rich or die tryin'" i film o Notoriousie B.I.G, tylko nie pamiętam dokładnie jak się nazywa, chyba po prostu "Notorious". A z niebiograficznych, to polecam "Friday" i "Next Friday". Jest jeszcze trzecia część, ale już słaba. Od biedy można jeszcze obejrzeć "The Wash: hiphopowa myjnia". Generalnie nie jest to zły film, ale mi się średnio podobał.
 Odpowiedz

Ja od siebie polecam Hustle&Flow. Film nie jest o Rapie, ale rapowanie to jeden z głównych motywów filmu.
 Odpowiedz

Dobry film to też Wholetrain w sumie jest o graffiti no ale Graffiti i Rap to jak bracia blizniacy.
 Odpowiedz

men in black, bardziej dla zajawkowiczy na graffiti ale warto popatrzeć;)
Jeszcze możesz obejrzeć ''Blokersi'' o polskim rapie występuje Eldoka, Peja itp.;)
 Odpowiedz

Taaaa, Blokersi to klasyka. Pamiętam jak bez mrugania oglądałem pierwszą i drugą część tego dokumentu. Kiedyś o graffiti, rapie było mało dostępnych materiałów bo internet dopiero zaczynał hulać, bynajmniej u mnie :P Man in black też się oglądało jeszcze na VHS, efekt? Montana w dłoni i spacerki po osiedlu :D Ahhh, uwielbiam ten zapach farby ;)
 Odpowiedz

"Belly" nie jest to film o rapie, chociaż przeplata się w nim wątek z życia Nasira(który zresztą w nim występuje). Ogólnie jak ktoś lubi murzyńsko-gangsterskie klimaty gdzie w każdy zdaniu jest słowo nigga, dwag albo fuck to polecam mocno. Prócz Nasa w głównych rolach są też DMX i Meth, na jakąś małą rólkę załapał się AZ. soundtrack, wiadomo że zajebisty
 Odpowiedz

"Sztuka Rapu". Film z 2012r. Zamierzam obejrzeć więc nie wiem czy jest dobry czy nie.
 Odpowiedz

oo dobry post obejrzę kazdy po kolei jaki zostal tu wymieniony ;)
 Odpowiedz

http://www.filmweb.pl/film/Beef-2003-149971

Są 4 części, jeśli ktoś nie oglądał, to polecam.
 Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
stat4u