Nawijanie przeponą/gardłem
Siemka,

Nie wiem czy to dobry dział.
Trochę ostatnio zainteresowałem się techniką śpiewu, nawijania. Dotychczas nawijałem cały czas gardłowo przez co zauważyłem, że mój głos jest trochę bezpłciowy. 
Zwracacie na to uwagę? Używacie przepony czy macie to gdzieś? Z chęcią dowiem się coś na ten temat od mądrzejszych, bo wychodzi że pół życia źle oddychałem :D
 Odpowiedz

No nie wiem, przepona to chyba do śpiewania bardziej, a nie do rapu :D
[Obrazek: 2n8u4aq.png]
 Odpowiedz

Wydaje mi się, że właśnie niekoniecznie - https://youtu.be/1enLNZGC-tc
Ja sobie nagrałem swój wokal gardłowo i z użyciem przepony - dużo bardziej barwny jest w drugim przypadku.
 Odpowiedz

Już nie chodzi o sam wydźwięk głosu, ale o to, że używając przepony jesteś w stanie dłużej nawijać na jednym wdechu co w rapie jest ważne na przyspieszeniach w szczególności
 Odpowiedz

W sumie podpinam się - ktoś może wie jak ćwiczyć te przeponę? Nawet jeżeli chodzi o zwykłe mówienie, żeby jednak nawyk był
 Odpowiedz

Staraj się oddychać głęboko tak by brzuch się pierwszy unosił xd więcej ćwiczeń nie znam bo się nie zagłębiałem zbytnio
 Odpowiedz

Wy to chyba wszyscy do mainstreamu chcecie tak się bierzecie za te rapy na poważnie.

[Obrazek: 2d80bc3bf370dfa7gen.jpg]
ORDER KONCEPT...
 Odpowiedz

Smarki nawijał na poważnie, a jakoś z pełną premedytacją nie cisnął na scenę :D
 Odpowiedz

Są też kulturyści którzy do zawodów nie startują, a traktują to bardzo poważnie. Tak samo w rapie - a tutaj bez przepony i dykcji lepiej nagrywek nie zaczynac na powaznie.
 Odpowiedz

(30.09.2018, 22:40)Prepar napisał(a): Są też kulturyści którzy do zawodów nie startują, a traktują to bardzo poważnie. Tak samo w rapie - a tutaj bez przepony i dykcji lepiej nagrywek nie zaczynac na powaznie.

temat znany i lubiany ale oprócz dykcji prawdziwy raper ma jakieś "seplenienie" które go wyróżnia i nadaje jakiegoś sznytu.Jeśli chęć progresu przewyższa zajawkę dla której się to robi to jest po rapie.

[Obrazek: 2d80bc3bf370dfa7gen.jpg]
ORDER KONCEPT...
 Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
stat4u