ABSOLUTNE KLASYKI Z RAPU
Jak w temacie - co uważacie za niezbędne klasyki do przesłuchania z kategorii polskie, amerykańskie i europejskie? Posłuchałbym czegoś dobrego. Nie chodzi mi o to, że klasyk, czyli lata '90-'05, ale po prostu potężne albumy, które lecą ciągiem bez skipowania i się japa cieszy

PS. @Mik, tak, już przesłuchałem Smarki, z dwa razy nawet.
 Odpowiedz

TO KURWA PRZESŁUCHAJ TRZECI RAZ
[Obrazek: f546be2139faa6ad7d582445eb1c1dae-full.jpg]
jebać go
 Odpowiedz

Suchej najebawszy jeszcze z 14 razy musisz obadać
Dinal- w strefie jarania i rymowania (obowiązkowo)
Małpa-kilka numerów o czymś (pewnie znasz ale też obowiązek)
Karwan-wielkie serce (to w sumie nie wiem czy jest tak dobre czy po prostu sentyment)
Rap Addix-LP
Rap Addix-właściwe proporcje [2009]
Zkibwoy-King Obskurw
Na pół etatu-"materiał promocyjny"
Na pół etatu-materiał biograficzny
QUIZ-MATERIAŁ PRODUCENCKI (!!!  obowiązkowo!!!)
Jimson-w parku igieł
Jeżozwierz-jebać tytuł
Peerzet-hipocentrum (!!!)
Starsze rzeczy VNMa z czasów 834, stary Wena,  stary Tetris, Ortega Cartel

Więcej tak teraz nie pamiętam. Z takich nowszych rzeczy co można powiedzieć że klasyki to "chamskie rzeczy" i Odium Ripa,  Chodnikowy Wilk Bisza czy Bonsoul ale to pewnie znasz

Jeśli chodzi o legal to za dużo żeby wymieniać i i tak większość pewnie zna lub kojarzy ale np
Debiut Ostrego,  grammatik-światła miasta,  slumms attack-na legalu?, eldo-eternia, poważna i klasyczna od Pezia i Noona, gdzie jest eis?, Łona-koniec żartów (chociaż "nic dziwnego"  to mój faworyt jeśli chodzi o Łone),  ta nieszczęsna Kinematografia. No nie będę więcej wymieniał takich oczywistych albumów,  wiadomo ocb.

BMP TO LIPA
 Odpowiedz

Jak chcesz coś z Francji polecam jedyny wydany krążek grupy "L'Entourage" tytułu nie pamiętam
Klasyka to też Notes od Tedego, Eis "Gdzie jest Eis", pierwszy Pro8l3m też jest spoko.
Ameryczka to nie wiem, może ta płyta Eminema z "We made you" etc, Marshall Matters albo coś takiego, nie pamiętam tego bo dawno to było.
 Odpowiedz

No i zapomniałem najważniejszego
Gres/snatch-noc ep
Stawiana na równi z najebawszy, niektórzy nawet twierdzą że lepsza.

BMP TO LIPA
 Odpowiedz

pierdolony klasyk, który kocham

jebać go
 Odpowiedz

ps. bede ci tak wrzucać pojedyńczo co wieczur
jebać go
 Odpowiedz

Karwan - Wielkie Serce brzmi bardzo amatorsko, jest mega różnica w porównaniu do Małpy czy Dinala, ale polecam forumowiczom takie dokształcanie się ze starszych czasów, zwłaszcza, że np. ja praktycznie zero polskiego rapu kiedyś.

PS. Na dniach lecimy dalej. Ale w sumie najebawszy mi najbardziej wpadło w ucho, chociaż widziałem kiedyś, że niektórzy hejtowali za flow, ale to może jebany ślizg czy coś
 Odpowiedz

Tu masz listę, większość obowiązkowa do posłuchania, jakbyś chciał coś, czego nie znajdziesz na internetach to pisz pw. Mam jeszcze 15 gb na ipadzie tego gówna jak cos. tu jest jakieś 17 gb ze starego dysku. jeszcze mam dużo pojedyńczych numerów różnych polskich raperów np wszystko od starego keke, cała dyskografia Jimsona, pojedyńcze numery smarka, brd i nie pamiętam juz co jeszcze xd

https://zapodaj.net/dddf8a408f476.jpg.html
 Odpowiedz

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
stat4u