Mastering - rendering
Siemanko. Pytanie do wszelakich inżynierów. Wyrenderowana ścieżka po masteringu powinna wyglądać tak jak na screenie? Zastanawiam się czy przypadkiem nie przesadziłem z kompresorami, że ścieżka jest tak "sprasowana". Jak macie jakieś protipy to dawajta, 5!

SCREEN:  https://gyazo.com/16f920a324c241ae9df712aa3c954dae
 Odpowiedz

Jak dla mnie jest git, teraz sporo rzeczy jest z mniejszą dynamiką, bo takie są trendy we wszystkich gatunkach.
 Odpowiedz

Podążając za trendami pewnie jeszcze musiałbyś wyrównać wszystko co płaskie lepiej brzmi(kompromis) na różnych sprzętach przede wszystkim gorszych jakościowo typu tel czy jamnik po babci ale coś co jest zrobione z wyczuciem i smakiem słuchane na lepszym sprzęcie, (mowa o większym zróżnicowaniu finalnym ścieżki) prezentuje większą wartość.dla wyrafinowanego ucha. Kurwa chodzi o to mainstream,trafianie do mas ma być równiutko, podziemie ma być dobrze.Jest to moje ale nie tylko moje podejście. Słuchacze wolą pierwszą opcje bo jest to prostsza opcja.

[Obrazek: 2d80bc3bf370dfa7gen.jpg]
ORDER KONCEPT...
 Odpowiedz

No ale powinien to wtedy zrobić na idealnie referencyjnych monitorach za 40.000$ sztuka. A Ty odsłuchać i porównać na podobnych, gdzieś za jakieś połowę tamtego.

No właśnie. Nie przesadzajmy, sztuka sztuką, ale dla tej syntetycznej nie mamy po prostu hajsu na odsłuch.
 Odpowiedz

Racja mordo ale jakby był hajs to by się popłyneło a na razie trzeba katować bumboxa po babci.pozdro

[Obrazek: 2d80bc3bf370dfa7gen.jpg]
ORDER KONCEPT...
 Odpowiedz

Tylko właśnie na etapie mixu miałem zapas dynamiki, więc przesadziłem z czymś w masteringu. Lepiej chyba, żeby utwór był cichszy niż sprasowany? Dzisiaj się tym jeszcze pobawię ale pewnie jakiś kompresor albo limiter tak mi prasuje ten dźwięk. Chyba, że się mylę i korektory też mają na to jakiś wpływ?
 Odpowiedz

Korektory raczej nie, jak już to mogą barwić jakoś dźwięk, ale raczej go nie prasują. Warto popatrzeć na inne przykłady rozkładu tej fali graficznie na ścieżce całego miksu po masterze, tak jak dałeś nam screena. Najlepiej na jakiś anglojęzycznych stronach, ale takowych nie podam, bo nie znam. Może na polskich też coś się znajdzie. Na pewno warto szukać po hasłach dynamiki i tego wskaźnika RMS, czyli ta rozpiętość dynamiczna (amplituda chyba, o ile nie powaliłem nazwy tego wskaźnika).
 Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
stat4u