Jaki kompresor na sumę miksu
@Morgan Fruity limiter to z nazwy tylko limiter i można go tam nie zapinać jako limitera jako ściany. jako 100:1 tylko kulturalnie ustawić ratio np. 3.0.1 ustawić kolano także wydaje mi się że się mylisz ale pracujesz pewnie na innych wtyczkach może mniej rozbudowanych..Także kompresowany zakres dynamiki można płynnie regulować.
 Odpowiedz

To jak tylko z nazwy to jest to błędnie nazwana wtyczka, od której już z góry należałoby odejść. Pamiętajmy, że w porządnym limiterze możemy tylko dostosować różnicę w clippingu, czyli hard i soft, ale to już tak zwane ustawienia knee. W końcu jak nazwa wskazuje - limiter limituje, czyli nic ma się nam nie przedostać powyżej danego poziomu (wysokie ratio).
 Odpowiedz

Można tak sobię dyskutować ale kompresja to przecież liniting czyli ustalanie jakichś poziomów a słowo limiter tak się nam z jednym kojarzy.A knee to właśnie kolano.
 Odpowiedz

A ja nadal polecam na sumę dać SSLComp. Bardzo fajnie klei wokal z bitem. Minus taki, że wtyczka płatna i nie wiem czy tak łatwo ją dostać z internetów. Jedyne wyjście to pewnie jakieś ruskie torrenty, albo chomikuj :D Ja niestety nie dam rady wstawić tej paczki z vst bo waży lekko ponad 1Gb, a przy moim uploadzie wrzucałbym to cały dzień co nie wchodzi w grę :s
2Gb transferu na chomiku smsem kosztuje chyba 5 zł to nie jest to jakoś dużo, a dla takiej paczki wtyczek warto :D
 Odpowiedz

Na razie korzystam z tej Density MKII i jest dobrze muszę przyznać, ale jak będzie okazja to wypróbuje i tą co polecasz.
 Odpowiedz

(10.03.2018, 13:35)Morgan napisał(a): Na razie korzystam z tej Density MKII i jest dobrze muszę przyznać, ale jak będzie okazja to wypróbuje i tą co polecasz.

Ja Density MKII raz użyłem do kompresji tła bo ma funkcję mid side i też jest spoko
 Odpowiedz

Przy okazji spytam do czego służy funkcja mid side ?
 Odpowiedz

Side działa na wszystko, co jest w panoramie (czyli 10%L albo 70%R itd.). I tutaj nie wiem czy stosunek kompresji zwiększa się wraz z oddaleniem od środka (0%) czy jest taki sam. Najczęściej wokal jest osadzony w idealnym mono, czyli 0%, więc taka kompresja na całym kawałku może być spoko, ewentualnie w bicie można poprawić jakiś instrument, który jest po którejś stronie (stopy nie ruszy, bo podobnie jest w środku).
Mid analogicznie do side - działa tylko na środek.
Jak coś źle napisałem to popraw ktoś.
 Odpowiedz

Ja tam się nie znam :v wiem tyle, że dzięki fukncji m/s można fajnie skompresować panoramę
 Odpowiedz

Ozone Dynamics plugin > all.

W ogole caly Ozone > all
 Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
stat4u